Loading

Projekt ve Slovinsku: světlíky pro mateřskou školu

V novostavbě mateřské školy Kočevje ve Slovinsku poskytují čtyři kruhové GLASSFLOOR na jednom z hřišť vnitřním prostorům pod nimi dostatek denního světla a vytvářejí tak nové možnosti.

Spolupráce probíhá se známou architektonickou kanceláří Svet Vmes, která již inovativně naplánovala a realizovala četné školní projekty ve Slovinsku. Patří mezi ně projekty v Ljublianě, Kranji, Postojně atd. a nyní mateřská škola v Kočevje.

Renderings by SVET VMES

Architektura pro dosažení větší interakce

Inovativní projekt je založen na architektuře, která vytváří různé prostorové perspektivy a umožňuje nové formy interakce. Různé úrovně a mnoho oken vytváří propojení mezi venkovními a vnitřními prostory. Světlíky na hřišti v prvním patře dávají dětem novou vertikální rovinu pohledu.

prostoru Renderings by SVET VMES

Udělejte z prostoru pro děti nový zážitek

Interiér školky, kde děti tráví většinu času, je díky GLASSFLOOR zalit přirozeným denním světlem. Světlíky slouží jako vertikální pohled mezi interiérem a hřištěm ve druhém patře. Dětem se otevírá zcela nová prostorová perspektiva, jak zvenčí, tak zevnitř pro široké výhledy a hmatatelný zážitek z výhledu na nebesa.

GLASSFLOOR byl již použit ve školách v Töss, Richterwsil a v rodinném domě v Eggersriet

Bezbariérový, pochozí, protiskluzový

Na jednom z dětských hřišť jsou použity bezprahové pochozí světlíky od GLASSFLOOR. Svým designem harmonicky zapadají do svého okolí, jsou pochozí a díky svým protiskluzovým vlastnostem jsou vhodné na dětská hřiště. Pochozí světlíky představují esteticky příjemné, ale i funkčně optimální řešení, protože děti mohou prostor nadále bezpečně využívat.

GLASSFLOOR dodává do zahraničí

Pro tento projekt dodáváme do Slovinska čtyři standardní velikosti kruhového GLASSFLOOR o průměru 1 m. Jako kompletní řešení lze naše světlíky instalovat rychle a snadno. Naše videonávody navíc pomohou specialistům na místě nainstalovat celé sklo.

 

Projekt: Kočevje školka
Architekti: Svet Vmes
Místo instalace: Kočevje
Datum instalace:  2022